Get Adobe Flash player

GRANİT VE FAYANS SERAMİK
Nasıl uygulanır?
Uygulama esasları fayans üzerine fayans yapılır mı?

Yapılır ama öncelikle zemin hazırlığı yapmak gerekmektedir. Öncelikle fayans üzeri küçük ufak kırıklar şeklinde fayanslara iz yapılmalıdır. Uygulanacak olan kale kim eski fayanslara iyice bilişim sağlaması için bir kat astar beyaz kale kim uyguladıktan sonra zemin hiç fayans yapılmamış hale getirilmelidir. Yapılan beyaz astar kale kim en az 24 saat kurumaya bırakılmalıdır . Astar kuruması sonrası fayans uygulaması kendi kale kimiyle önce duvara taraklı malasıyla tarayarak çekilmelidir . Kale kim çekilmesi sonrası hemen arkasından başlanacak olan alanın zemin dibinden alt tarafına mastar koyularak ilk boy atılımı sonrası teraziye alınarak başlanmalıdır.

Başlayışı, bitiş tarafı, tavan dibinde olmalıdır ki kesik olan parçalar tavan dibinde kalsın. Tavan dibinde kalan kısa parçalar gerektiğinde asma tavan yada kartonpiyerle gizlenebilir. Fayans uygulaması tamamlandıktan sonra derz uygulaması için en az 24 saat basılmalı yıkanmalıdır. Seçilecek olan derz isteğe bağlı fayans rengine göre değişmektedir. Fayans derzi ne koyu ne sıvı orijinal kıvamında olmalıdır.

Derzin çekimi nasıl uygulanır?
Derzi su ile karıştırarak macun kıvamına getirilmeli ve sonrasında fayansın üzerine bol miktarda yayarak dökülür. Fayans üzerinde ek bileşim yerlerine iyice yedirerek yayılır. Kuruma süresinden sonra çok fazla sulu olmayan süngerle fayans üzerine yapışan derz dolgu malzemesi silinerek temizlenerek  fayans derz aralıkları boşaltılmamasına dikkat edilmelidir. Seramik veya fayans bütün mekanlarda uygulanabilecek malzemedir.

Seramik uygulama detayları öncelikle uygulanarak zeminlerin tamamı düzgün hale getirilmesi ve zeminin temizlenmesi zemin kuruysa veya toz oranı varsa hafif miktarda nemlendirerek zemin hazırlanması ve seramik uygulanarak bölüme tarakla seramik yapıştırıcısının eşit miktarlarda zemine yayılması ve onun üzerine seramiklerin veya fayansların uygulanması zeminin konumuna veya hava şartların konumu gereği artıların temizlenip ve aralarda kalan harç ve kale kimlerin iyice temizlenmesi ve daha sonra istenilen renkten derz dolgusu uygulama yapılması.

Daha çok mutfak, banyo, balkon ve teras gibi su ile teması olan alanlar için döşenen bir zemin kaplama çeşididir. Steril ortamlarda hijyen amaçlı olarak duvarlara da kaplanabilen seramik döşemenin, bir diğer tercih sebebi de kaplanmasından sonra o duvarın boya zahmetinin ve masrafının ortadan otomatik olarak kalkmasıdır. Kullanıldığı alanların inşaat görüntüsünü kapatmak, kolay temizlenen alanlar oluşturmak ve suyun diğer katlar ile ilişkisini kesmek için yapılır. Daha çok kare ve dikdörtgen şeklinde tasarlanır. Sürekli değişen görsel zevklere göre renk ve şekillerini yenileyen seramik, vazgeçilmeyen yer döşemesi olma konusunda istikrarlıdır. Seramik ve granit seramik olarak iki başlık altında toplanır.

Yapım aşaması kolay gibi görünse de bina sahiplerine en çok sorun çıkaran ev tadilat sıramlasın da her zaman ilk sıralarda yer alma özelliğine sahiptir. Suyun en çok kullanıldığı alanların kaplanmasın de kullanılması nedeni ile en ufak bir hata ve ihmal bile suyun bütün binaya yürüyüp kaplaması anlamına gelir. O nedenle seramik ve fayans ustalarınızı seçerken fiyatın yanı sıra yaptıkları işlere de vakıf olmalısınız. Bizim kalitemiz referanslarımızda mevcut diyoruz ve kaliteli seramik ustası ekibimiz ile sorunsuz hizmet teklif ediyoruz. Teknik Uygulama Firması olarak, ekibimizi seçerken iş tecrübesine ve iş ahlakına göre tercihimizi yapıyoruz. Sizde en kaliteli ve sorunsuz hizmetleri almak istiyorsanız, bunu yaparken de fahiş fiyatlar ödemek istemiyorsanız mutlaka bizimle de görüşmelisiniz.

İlk etapta uzman iç mimarlarımızdan ve ustalarımızdan oluşan ekibimiz ile ücretsiz iş tespiti için bizimle irtibata geçebilir, İsteklerinizi anlatıp uzman görüşlerden fikir alabilirsiniz. Bizimle devam etmeye karar verirseniz iş tesliminde görsel şölen yaşamaya ve tadilat gerektirmeyen alanlar yaratmaya karar verdiniz demektir. Sizlerin ne istediğini iyi dinleyip, anlayan ekibimiz, eğitimleri ve alanları dahilinde danışmanlık hizmeti ile size fikirler vererek tavsiyelerde de bulunabilir. Seramik kaplanacak alanların daha estetik ve kullanışlı olabilmesi için, işinde kendisini kanıtlamış iç mimarlarımız istek ve zevkleriniz doğrultusunda yaptığı trendlere uygun ve estetik çizim seçeneklerini beğeninize sunup istekleriniz doğrultusunda projeyi hayata geçirmeye hazır demektir.

Seramik işçiliği için elverişli hale getirilmiş yüzeylere zevk ve ekonominize göre seçilen fayans ve granit tarzındaki seramikler daha sonra sorun olmayacak şekilde itina ile yerleştirilir. Sizin isteğinize göre seçilen, derz dolgu harcı ile de son şekli verilir. Bu işlemleri yaparken bizim alanında uzman ekibimiz, en küçük bir ihmale bile yer vermeden her detayı ayrı değerlendirerek kusursuz bir iş ortaya çıkarmak amacı ile bütün tecrübe ve becerilerini sonuna kadar ortaya koyar. Zamanında ve eksiksiz teslim ettiğimiz alanların, daha sonra bir teknik desteğe ihtiyaç duyulması halinde, istenilen zamanda yanınızda olmamız da bir diğer firma ilkemiz ve tercih edilme sebebimizdir. Estetik ve şık tasarlanmış mutfak, banyo ve diğer alanlarınız için bizimle çalışmalısınız. Ortaya çıkan tablo sizleri mutlu edecek.

Seramik Modelleri: Yer Karosu, Duvar Karosu, Fayans, Granit, Sırlı Granit, Mat Granit, Parlak Granit, Banyo Seramik, Dekor Bordür, Mutfak Fayansı, Duvar Fayansı, Granit Porselen gibi birçok ürün skalası olan.

Copyright © 2013. All Rights Reserved.