Get Adobe Flash player
METAL ASMA TAVAN - TAŞYÜNÜ TAVAN
 
Yapılarda pratik , estetik ve akustik çözümler
• Metal asma tavan, malzemenin hafifliğinden dolayı taşıma, montaj ve nakliye kolaylığının yanı sıra taşıyıcı konstrüksiyon tasarrufu sağlar. 
• Tavandaki tesisatın kapatılmasını ve gerektiğinde kolaylıkla erişilmesini mümkün kılar
• Metal asma tavan, yapılarda izolasyon elemanlarına alt yapı oluşturarak ilave izolasyon taşıyıcı konstrüksiyonu gerektirmez.
• Metal asma tavanların istenilen 
boylarda üretilebilmesi kesintisiz ve estetik görünüm sağlar.
• Renk ve form çeşitliliği müşteriye seçim imkanı verir.
• Metal asma tavan, geri dönüşüm özelliğinden dolayı çevre dostudur.
• Malzemenin alaşımı ve özel boyası nedeniyle uzun ömürlüdür.
• Metal asma tavanların perforeli modelleri ses izolasyonuna yardımcı olur.
 
Metal Asma Tavan Sistemleri / Clip-in Sistem
Metal asma tavan sistemleri, tavanda bulunan tesisat elemanlarının ve yapı konstrüksiyonunun gizlenmesini sağlayarak seçilen ürünün tipine, rengine, montaj şekline ve ebatlarına göre mekana estetik bir görünüm kazandırmakta, mimari bakımdan esnek çözümler sunmaktadır.
 
Sistemin pratik yapısı sayesinde uygulayıcılar için hızlı montaj ve arkada bulunan tesisat elemanlarına kolay erişim ve müdahale imkanı sağlar. Perforeli panellerin akustik kumaş ya da mineral yün ile birlikte kullanılması, ortama akustik konfor sağlar. Islaklıktan ve nemden etkilenmemesi ürünlerin ıslak hacimlerde de kullanılabilmesine olanak verir. Askı takımının yüksekliğinin ayarlanabilir olması sayesinde tavan istenen kota düşürülebilir. Taşıyıcı sistem, panel ve profil şekillerine göre farklılık gösterir. Clip-in, lay-in, lay-on ve hook on taşıyıcı sistemlerinde sisteme özel kanallı, T-15 ve T-24 tip taşıyıcılar kullanılmaktadır.
 
Metal Asma Tavan Sistemleri / Lay-in Sistem
Lay-in sistem, alüminyum veya galvanizli boyalı sac panellerin T-15, T-24 ya da kanallı tip taşıyıcılara yukarıdan serbest bir şekilde oturtularak monte edilmesi yöntemidir. Bu sistemde taşıyıcılar iki panel arasından bir gölge olarak görünmekte, paneller arasında fuga boşluğu bulunmaktadır. Tüm paneller birbirinden bağımsız olarak sökülüp takılabilir. Bu da her bir panelden tavandaki tesisata ulaşımını olanaklı kılar.
 
Metal Asma Tavan Sistemleri / Lay-on Sistem
Lay-on sistem, alüminyum veya galvanizli boyalı sac panellerin T-15 ya da T-24 tip taşıyıcılara yukarıdan serbest bir şekilde oturtularak monte edilmesi yöntemidir. Bu sistemde taşıyıcılar her panelin etrafını çerçeveleyecek şekilde ve aynı kotta olmak üzere görünmekte, paneller arasında fuga boşluğu bulunmamaktadır. Tüm paneller birbirinden bağımsız olarak sökülüp takılabilir. Bu da her bir panelden tavandaki tesisata ulaşımını olanaklı kılar.
 
 
 
Metal Asma Tavan Sistemleri / Hook-on Sistem
Hook-on sistem, alüminyum veya galvanizli boyalı sac panellerin kanca şeklindeki Z taşıyıcı profiller tarafından taşınan özel profil şekline sahip çerçeve şeklindeki karkas üzerine yukarıdan serbest bir şekilde oturtularak monte edilmesi yöntemidir. Bu sistemde çerçeve karkas her panelin etrafını çerçeveleyecek şekilde ve aynı kotta olmak üzere görünmekte, paneller arasında fuga boşluğu bulunmamaktadır. Tüm paneller birbirinden bağımsız olarak sökülüp takılabilir. Bu da her bir panelden tavandaki tesisata ulaşımını olanaklı kılar.
 

Copyright © 2013. All Rights Reserved.